Dizaineris

LucaMeda

Luca Meda – tai svarbus vardas Italijos industrinio dizaino istorijoje. Dizaineris gimė 1936 – ais metais, Italijoje. Studijavo Breros Meno mokykloje, vėliau - Hochschule fur Gestaltung – vienoje prestižiškiausių Vokietijos dizaino mokyklų. Kūrėjas itin mėgo piešti tad buvo apibūdinamas kaip dizaineris, pieštuku piešiantis pasaulį. Apie 1960 – uosius Luca susipažino su dizaineriu Aldo Rossi ir jie pradėjo dirbti kartu, atidarė savo studiją. Netrukus Luca jau bendradarbiavo su kompanijomis Girmi, Unifor bei Molteni. Pastaroji kompanija buvo jo stambiausias partneris, kuriam kūrėjas atidavė daugiausia laiko bei kūrybinių idėjų.

“Net kurdamas paprastą kubą, jis sukurdavo savo dizaino kalbą, o gal net visą tos kalbos gramatiką“, - apie Luca Meda kūrybą sako Karlo Scarpa, Dada kompanijos dizaineris.

Dažniausiai Luca Meda kuria spinteles, svetainės lentynas, kėdes bei virtuvės baldus. Dauguma jo kurtų darbų sulaukė tarptautinio pripažinimo, buvo eksponuojami įvairiuose muziejuose bei galerijose.

Grįžti

Dizainerio produktai