APŠVIETIMO KALBOS ALFABETAS

Menininko Davide Groppi kūryba atsirado jam pajutus poreikį sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu ir reikšminga. 

Pasak jo paties, “pradėjęs dirbti, šviesą mačiau kaip savo sielos, meniškosios savo pusės išraiškos priemonę. Ilgainiui šis suvokimas evoliucionavo ir dabar manau, kad šviesa man padeda pasakoti istorijas”.

XX a. devintojo dešimtmečio pabaigoje, nedidelėje laboratorijoje, istoriniame Italijos Pjačencos miesto centre, Davide Groppi pradėjo kurti pirmuosius apšvietimo gaminius ir nusprendė įkurtą įmonę pavadinti savo vardu.

Davide Groppi stilistika išsiskiria unikaliu gebėjimu nekonkuruoti su architektūra ir interjeru. Apšvietimo sprendimai gretinami su proto ir intuicijos žaismu. Šie motyvai atskleidžiami paprastumo ir lengvumo elementais. Kai kuriais atvejais kūrėjas, pasitelkdamas šviesos ir erdvės sintezę, siekia provokuoti, sukelti smalsumą ir nuostabos pojūtį. Davide Groppi tiki, kad šviesa gali nukreipti dėmesį, pabrėžti pojūtį, kurti paslaptį arba duoti užuominą. Pasitelkiant šviesą kuriamas pasakojimas - interjero istorija. 

Laikui bėgant, kūrybinė nepriklausomybė padėjo nevaržomai įgyvendinti nemažai originalių ir unikalių dizaino sprendimų, kurie netrukus išpopuliarėjo visame pasaulyje.  

Davide Groppi yra laimėjęs daugybę prestižinių apdovanojimų, tarp kurių – Edida, Design Plus, du ADI Compasso D’oro. 

Daugiau info