2021.10.21

Ikoniškoji Camaleonda jau ISTO interjero namuose

Dalintis

Legenda tapusią Camaleondą jau galite apžiūrėti Vilniaus ISTO interjero namuose.

1970 metais Mario Bellini sukūrė tikrą interjero ikoną – Camaleonda sofą. Unikali, griežta geometrija bei švelnių linijų darna susilaukė milžiniško dėmesio ir yra aktuali net po pusšimčio metų. Tai ne tik baldas, tai interjero legenda kupina istorijos.

B&B Italia gamintojų dėka, Camaleonda tapo pasiekiama ir matoma ne tik tarptautiniuose interjero muziejuose bei klasika tapusiuose filmuose. Atgimusi naujam gyvenimui, tvaresnė, išlaikiusi savo laisvą dvasią, Camaleonda gali papuošti ir jūsų namus.

Legenda tapusią Camaleondą jau galite apžiūrėti Vilniaus ISTO interjero namuose.

Camaleonda – ne tik sofa, tai unikali sistema. Ji sudaryta iš daugybės elementų – žiedų, kabliukų, raiščių, paprastai jungiamų modulių: sėdynių, atlošų ir porankių. Toks lankstumas leidžia Mario Bellini kūrinį pritaikyti individualiose erdvėse ir individualiems poreikiams: galima sofą išplėsti, mažinti, keisti jos proporcijas.

Begalinis konfigūracijų bei kompozicijų skaičius – savybė, kuri leidžia Camaleondai išlikti dinamišku ir gyvu objektu namuose.

Mario Bellini sofai vardą davė ne atsitiktinai. „Camaleonte” – itališkai chameleonas – nepaprastas gyvūnas lengvai pristaikantis jį supančioje aplinkoje. „Onda“ – banga, nubrėžianti ribą tarp jūros ir dykumos.

Abu šie žodžiai puikiai apibūdina „Camaleondos” formą ir funkcijas – aptakias linijas ir transformacijos galimybes, leidžiančias ją derinti prie besikeičiančio skonio ir dinamiškų poreikių.

CAMELEONDA

DIZAINERIS

Mario Bellini

Tarptautiniu mastu žinomas architektas ir daizaineris, aštuonis kartus apdovanotas „Auksinio kompaso“ apdovanojimu. Net 25 Mario Bellini darbai yra nuolatinėje Niujorko „MoMA“ dizaino kolekcijoje, 2015 metais Milano trienalėje jis buvo apdovanotas aukso medaliu už nuopelnus architektūroje.

Kūrėjo darbuose atsispindi jo talentas jungti dizainą ir architektūrą, o Camaleonda yra puikus to pavyzdys – unikalus laviravimas tarp įvairios dizaino kalbos, geometrijos ir medžiagiškumo.