2022.10.21

Manto Petruškevičiaus kurta vaza „Molecule“ – jau Lietuvoje

Dalintis

Pavasarį prestižiniame meno renginyje „Homo Faber Event“ Venecijoje sužibėjusi Manto Petruškevičiaus kurta vaza „Molecule“ (分子) atvyko į Lietuvą. Spalio 20-ąją, ISTO interjero namuose, Vilniuje išvysti šį kūrinį susirinko šalies verslo ir dizaino atstovai.

2022-ųjų  „HomoFaber“ Venecijos bienalė buvo suskirstyta į penkiolika erdvių, kurių kiekviena skirta skirtingam meistriškumui parodyti. Vienoje iš jų „Blossoming Beauty“, kartu su dar devyniais gėlių dizaineriais iš Belgijos, Pracūzijos, Italijos, Vokietijos, JK atstovų, Mantas Petruškevičius pristatė savo kūrybos vazą ir gėlių kompoziciją.

Šiemet ypatingas dėmesys skirtas Japonijai, o menines kompozicijas padėjo išpildyti Murano stiklo virtuozu laikomas VENINI gamintojas.

1921 m. įkurta milaniečio advokato Paolo Venini ir Venecijos antikvaro Giacomo Cappellin Venini tapo stiklo meno pavyzdžiu, išsiskiriančiu ypatingu stilistiniu identitetu, kuriuo garsėja iki šiol. Venini visuomet kūrė laikui nepavaldžius objektus. Dėl išskirtinės kokybės, meniškumo ir meistrystės vertės Venini stiklo gaminiai parduodami žymiausiuose pasaulio aukcionuose.

Gamintojas padėjo įgyvendinti 10 floristų idėjų – vazų, kurios vėliau buvo eksponuojamos meno parodoje.

„Vazos idėja gimė nesunkiai. Kartais atsikeli arba eini gatve, ir gimsta idėja. Tiesiog šovė tokia mintis ir viskas. Norėjosi kažko slystančio iš rankų. Atrodo, paimsi tą vazą ir ji išslys iš rankų. Bandėme įgyvendinti tą idėją. Užtruko apie metus laiko, nes paroda dėl pandemijos buvo vis nukeliama“, – pasakoja M. Petruškevičius.

„Molecule“ – tai mąstymas apie ateitį iš kitos perspektyvos. Kas būtų, jei mintis apie produktyvumą, pakeistume grįžimu prie šaknų ir iš naujo atrastume mažas detales, kurios keičia esmę. Gėlių menas persipina su stiklo menu – vienas kitą papildo, pratęsia, (su)kuria harmoningą visumą.

„Homo Faber“ – tarptautinis kultūrinis judėjimas, puoselėjantis meistriškumą ir jungiantis meno bendruomenę visame pasaulyje. Šis meno renginys skirtas skirtingam meistriškumui parodyti: nuo popieriaus gamybos ir medžio apdirbimo iki kai kurių ikoniškiausių šiuolaikinio meistriškumo pavyzdžių, tokių kaip prabangių laikrodžių gamyba, išskirtinių kvepalų bei haute couture prabangių drabužių kūrimas.

2018 metais šį meno judėjimą inicijavo Ženevoje, Šveicarijoje, įsikūręs privatus ne pelno siekiantis fondas Michelangelo Foundation (https://www.michelangelofoundation.org/en/the-foundation).

Fondo pavyzdinis renginys „Homo Faber“ yra vieša išskirtinio pasaulinio šiuolaikinio meistriškumo paroda, kas dvejus metus rengiama Fondazione Giorgio Cini Venecijoje, Italijoje. „Homo Faber Event“, jungia šimtų meistrų, kylančių žvaigždžių ir dizainerių darbus, tai unikali galimybė atrasti įgūdžius, talentą ir kūrybiškumą, reikalingą kuriant išskirtinius objektus.