2022.01.26

Molteni instaliacija „Skrydis D.154.5“ pelnė Wallpaper* dizaino apdovanojimą

Dalintis

2021 m. rugsėjo mėnesį Milano dizaino parodoje pristatyta Molteni&C instaliacija „Skrydis D.154.5“ šiemet laimėjo Wallpaper* dizaino apdovanojimą.

Lėktuvų ir oro uostų įkvėpta Ron Gilad instaliacija atspindi Gio Ponti darbus ir senosios mokyklos žavesį. Kūrėjas tvarkingai išdėstė kėdes dviguba linija šalia sienos su apvaliais, mažus langus primenančiais ekranais. Svečiai buvo kviečiami prisėsti, pažvelgti į ekranuose sukurtą fantazijų pasaulį ir mėgautis visus pojūčius aprėpiančia patirtimi. Kiekviena smulkmena buvo kruopščiai apgalvota ir kupina detalių, primenančių tikrą skrydį: pranešimais keleiviams, skrydžių palydovų pagalba.

Molteni&C instaliacija kvėpuoja prabangia XX a. 6-ojo dešimtmečio oro linijų estetika. Būtent tuomet Gio Ponti ir sukūrė Round kėdę, naudojamą instaliacijai. Kėdė D.154.5 gimė naujų, modernių baldų gamybos sprendimų paieškose. Revoliucinis kėdės dizainas yra puikus Ponti vizijos pavyzdys – muilo gabalėlius primenančios formos ir subtilus karkasas kartu sudaro iš tiesų avangardinį siluetą. Kėdė buvo kruopščiai atkurta ir dabar puošia Molteni&C Heritage kolekciją.

GAMINTOJAS

Apie Molteni&C

1934 metais prasidėjusi Molteni&C istorija nuo pat pradžių išsiskyrė savo novatorišku požiūriu ir tikslumo siekiu. Ši italų kompanija ir šiandien jungia pažangiausias technologijas ir ilgaamžes tradicijas.

Sparčiai augdama ir tobulėdama Molteni komanda 7-ojo dešimtmečio pabaigoje pribrendo pokyčiui – pasirinko savitą baldų gamybos kryptį, atliko daugybę technologinių bei mokslinių tyrimų, o savo sukauptas žinias realizavo modulinių sistemų gamyboje su visiems gerai žinomu dizaineriu Luca Meda. Šiandien Molteni&C yra laikomas šios srities lyderiu.

Molteni darbo rezultatas – funkcionalūs, novatoriški produktai, preciziškai apgalvotos formos, prabangios ir natūralios medžiagos bei audiniai, kurių išskirtinumas geriausiai atsiskleidžia juos naudojant.