2022.04.26

Po 50-ies metų – jubiliejinis Le Bambole kolekcijos sugrįžimas

Dalintis

Nesenstanti aštuntojo dešimtmečio provokacija – ikoniški Mario Bellini kūriniai vėl spindi interjero pasaulyje. Šiemet talentingasis B&B Italia dizaineris primena apie 1972-uosius.
Tai revoliucijos, emancipacijos ir moters kūno sampratos perversmo laikotarpis. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje lemtingi teisiniai sprendimai moters teisių atžvilgiu paskatino visuomenę pripažinti, kad atėjo laikas naujai įvertinti moteriškumo galią. Tai lemtingas laikas, kai moteris įgavo drąsos, o visuomenė galiausiai vieningai pribrendo pokyčiams. Moters kūnas tapo jos nepriklausomybės deklaracija, užkariavimo ir tuo pačiu išsilaisvinimo simboliu.

Nuotraukų autorius: Oliviero Toscani; Modelis: Donna Jordan

Šiame perversmo kontekste Mario Bellini įgyvendino savo kūrybines idėjas, kurios prisidėjo prie kitų meno sričių tobulėjimo ir atliepė moteriškosios revoliucijos temą. Taip gimė Le Bambole, kurios išraiškingos, aiškios formos nesistengė niekam įtikti, o žaismingas serijos pavadinimas, itališkai reiškiantis „lėlė“, provokavo.

Interjero gurmanams atpažįstamas ne tik minėtosios serijos pavadinimas, bet ir siluetas. Vos pažvelgę į Le Bambole formas identifikuosite jos minkštumą ir patogumą. 2022-aisiais kolekcijos pagalvėlių formos buvo dar labiau ištobulintos ir atnaujintos pagal technologinius gamybos, tvarumo ir ekologijos standartus. Perdirbtas PET plastikas atrado savo vietą prestižinio baldų gamintojo audinių paletėje ir drąsiai kviečia naujai pažvelgti į prieš pusšimtį metų įgyvendintas stiliaus idėjas.

Švelni atnaujintos Le Bambole harmonija ir žaismingas neformalumas kuria provokuojantį namų charakterį, o skirtingos apmušalų tekstūros bei raštai išplečia galimybes sukurti individualų, išskirtiniam skoniui pritaikytą dizainą. Žaismingos Mario Bellini idėjos atsiskleidžia iki menkiausių smulkmenų – tai atsispindi ir skirtinguose Le Bambole kolekcijos baldų pavadinimuose: fotelis (Le Bambole), sofa (Granbambola), lova (Bamboletto).

DIZAINERIS

Mario Bellini

Tarptautiniu mastu žinomas architektas ir daizaineris, aštuonis kartus apdovanotas „Auksinio kompaso“ apdovanojimu. Net 25 Mario Bellini darbai yra nuolatinėje Niujorko „MoMA“ dizaino kolekcijoje, 2015 metais Milano trienalėje jis buvo apdovanotas aukso medaliu už nuopelnus architektūroje.

Kūrėjo darbuose atsispindi jo talentas jungti dizainą ir architektūrą, o jo darbai yra puikus to pavyzdys – unikalus laviravimas tarp įvairios dizaino kalbos, geometrijos ir medžiagiškumo.